3 životní lekce z budování 20+ milionového online byznysu

Možná to cítíte delší dobu… Chcete dělat práci, co vás baví a zároveň vydělává. Chcete být víc svobodní, užívat si život a zároveň dělat něco, co vám dává smysl.

Už máte dost toho neustále plnit cíle druhých lidí a na sebe přitom zapomínat!

Jste-li stejní jako já, pak nechcete otročit v kanclu 8 hodin denně. Raději si chcete plnit SVÉ SNY, než sny svého šéfa. Chcete vstávat beze stresu. Chcete se na nový den těšit. Strávit ho tím, co vás naplňuje. Pracovat, když sami chcete. Pomáhat tím druhým lidem. A když na to přijde, udělat si víkend třeba v úterý.

Nevím, v jaké fázi cesty za svým snem se právě nacházíte…

Možná, že teprve hledáte svoji vášeň. Děláte vše proto, abyste se uživili. Měníte svou vášeň v byznys a sháníte první klienty. Budujete komunitu věrných zákazníků. Maximalizujete své zisky. Stáváte se expertem a chcete v podnikání růst.

Někteří z vás možná již dosáhli fáze, kdy svůj byznys automatizují a pomalu míří z kanclu na pláž. Mnohem více cestují. Žijí v hojnosti, kterou si pro svůj život vytvořili. Užívají si svět a mají čas na sebe i na své nejbližší.

Ať už jste v jakékoliv z těchto fází, gratuluji! Jste na dobré cestě! To všechno jsou nezbytné kroky, se kterými pokud vydržíte, životní styl Placen za svou existenci máte na dosah.

Ale POZOR, neříkám, že vytvořit vlastní byznys bude snadné. Než se rozhodnete vykročit tímto směrem, je nezbytné zeptat se sami sebe: Stojí mi to za to? Má odpověď byla, že na světě není nic lepšího “na čem dělat”, než pracovat denně na svých snech. Právě tuto cestu jsem si v uplynulých 7 letech prošel, a proto chci s vámi sdílet…

3 klíčové lekce z budování 20+ milionového byznysu

Moc dobře si pamatuji okamžiky, kdy jsem se rozhodoval mezi rozešlu svůj životopis a najdu si dobré zaměstnání anebo budu se světem protloukat na vlastní pěst.

Byl jsem tehdy na dně. Zkrachoval můj první pokus s podnikáním, zároveň mě vyhodili ze školy. Má hlava mi říkala: “Najdi si nějaké pěkné místo a budeš mít jistotu, že to zvládneš.”, srdce ovšem říkalo “Nechci sedět v kanclu, nechci mít jistotu průměrného. Chci dělat to, co mě naplňuje, plnit si sny i za cenu toho, že je to ta těžší možnost!

Nevěděl jsem přesně, co chci dělat. Neznal jsem své silné stránky a v ničem jsem nevynikal. Vlastně jsem si přišel nezáživný, nudný, a naprosto průměrný.

I přesto jsem tehdy dal přednost srdci. Vyhrál jsem pohovor do zaměstnání, o kterém by řada lidí snila, a nakonec po dlouhém zvažování jsem to místo odmítl. Cítil jsem to v hloubi duše: “Čěká na mě víc než tohle!” A dnes vím, že ten den jsem udělal své NEJLEPŠÍ ROZHODNUTÍ ŽIVOTA.

LEKCE #1: Klíčová je VAŠE VIZE

Kdo neví, co chce, ten se nechá světem převálcovat. Plní to, co po něm druzí chtějí, protože on sám je ztracen. Byl jsem na tom místě ztráty smyslu a naprosté beznaděje. Je to místo, kde začnete vážně uvažovat, že si to své odkroutíte v práci, vezmete si svůj plat a nějak to “přežijete”. Jenže vážně chcete celý život přežívat?

Stanovit si svou osobní vizi – poznat, co OPRAVDU chci – je skutečný hnací motor. Úspěšní od neúspěšných se nejvíce liší jednou věcí: “Vědí, co chtějí od života, a neváhají si to vzít.”Zapomeňte chvíli na to, co je a co není možné, a potom se zeptejte sami sebe:

Co OPRAVDU chci? Jaký chci žít životní styl? Jak vypadá opravdový život snů?”

Spousta lidí řekne, že to nejde. Nemůžu být podnikatel. Nemůžu žít v blahobytu. A kdo bude dělat obyčejnou práci? Faktem je, že většina lidí žije v mentalitě nedostatku, která jim brání byť jen s něčím začít.

90% lidí má zbytečně malé vize, protože se bojí selhání.

Pravdou je, že chceme nejprve věci vidět, abychom jim uvěřili. Jenže tak to nefunguje! Nejprve je třeba věřit, dělat pro svou vizi všechno, pak teprve člověk spatří vytoužený sen.

“Jaký sen je ten váš? Čím chcete pomoci nejen sobě, ale světu? Co vám dává SMYSL? Kým opravdu chcete být?”

V létě 2012 jsem si prvně svou osobní vizi napsal. Zněla: “Procházím se s partnerkou po pláži, zatímco mé podnikání mi na to vydělává.”

Zde se zrodil můj sen být Placen za svou existenci

vize

Uvěřil jsem tehdy, že do roka změním svoji realitu. Ne, neměl jsem tehdy výdělečné podnikání. Ne, neměl jsem přítelkyni. Neuměl jsem angličtinu a největší dobrodružství pro mě bylo udělat si výlet do Prahy…

Jenomže v tu chvíli, kdy jsem našel svoji vizi, se udála změna. Od té chvíle byl můj sen ten největší hnací motor. Viděl jsem ho denně před očima každé ráno. Pracoval jsem na něm. A do roka od té chvíle se skutečně realitou stal.

Změnil jsem svůj osud, protože jsem se tak rozhodl, a udělal pro to všechno. Dnes jsou čísla z mého podnikání tato: Průměrně si vydělávám 16 846 Kč za den a zároveň 5 měsíců v roce cestuji po celém světě. Pohoršuje vás to? Motivuje? Chci být zcela otevřený, proto sdílím svoje příjmy z minulého roku, i když se to v Česku příliš nenosí…

Nebyl to však “ÚSPĚCH PŘES NOC”, jak by mnozí chtěli. Začínal jsem z nuly. Trvalo to roky. Krůček po krůčku jsem pracoval na sobě i na svém podnikání. Vše začalo tím, že jsem se nespokojil s prací, která by mě nenaplňovala. Hledal je svůj životní smysl. Stvořil jsem si pro někoho dost “bláznivou vizi”, které jsem však uvěřil, i když jsem zatím nevěděl, jak přesně ji realizovat.

LEKCE #2: Vytvořte lepší svět podle vašich pravidel

Svět se mění stále rychleji. A největší slovo má ten, kdo se stane hybatelem změny. Přijměte tu zodpovědnost. Proměňte ji v RADOST. A staňte se lídrem ve svém oboru.

Nikdy dříve nebylo tak snadné vytvořit si “VLASTNÍ SVĚT”, ve kterém se mnohem lépe dýchá. Svět se mění před očima. Internet a technologie posledních let vše obrovsky usnadnily, a co bylo dříve přístupné jen politikům, médiím a slavným celebritám, nyní může získat každý, kdo chce svoji velkou vizi naplnit.

Nebojte se létat. Proměnit svou vášeň v byznys. Je na čase rozeznat tu příležitost. Vyslat světu jasnou zprávu: “Já jsem tady, umím tohle a s tímhle vám můžu pomoci!”

 

To vše dnes lze s minimální investicí a naprosto průměrnými technickými znalostmi.

Propojit se s lidmi na podobné vlně. Vytvořit si komunitu. Stát se lídrem, který vydělává a zároveň mění svět…

verejne-vystupovani

Je úžasné pomáhat, mít POZITIVNÍ VLIV na svět kolem sebe, a zároveň na osobní úrovni žít život, který jste si vysnili…

Životní styl snů je jedna věc, ale faktem je, že samotné peníze, cestování, ani sebevětší luxus nepřinesou naplnění, pokud nebudete cítit, že děláte něco, co má VYŠŠÍ SMYSL. Co pomáhá druhým. Co vytváří opravdovou hodnotu.

A proto je důležité ujistit se, že vaše vize není jen o VÁS. Aby vaše podnikání nebylo jen o tom “jak si užít”. Aby mělo smysl, přínos, vyšší cíle, než jen vydělávat peníze.

Zeptejte se sami sebe: “Jak může mé podnikání měnit lidské příběhy a dávat jim lepší konec?”

Nemusíte zachránit svět. Ale pokud chcete, aby vám svět dával smysl, musíte vy sami něco dávat do světa.

Kdykoliv jsem s něčím začínal, dělal jsem to nejdřív ZDARMA. Dělal jsem to zdarma, abych pomohl druhým a zároveň zdokonalil svoji dovednost. Obklopil jsem se tak mnohem rychleji lidmi, kterým dávala má práce smysl, a když jsem byl vážně dobrý, začal jsem si za práci brát peníze.

A nejsou to pouze vaši klienti, kterým může vaše práce pomáhat žít lepší život.

Faktem je, že pokud si do života přitáhnete HOJNOST a obklopíte se “lidmi na podobné vlně”, mnohem efektivněji pak můžete pomoci těm, kteří to skutečně potřebují a na pomoci druhých jsou skutečně závislí…

prispeni

LEKCE #3: Všechno má svůj čas

Možná, že si teď říkáte: “No jo, Pavle… Tobě se to říká. Máš obrovskou databázi, silnou značku, peníze a kontakty…”

Přiznávám se, jsem pár kroků napřed. Cestu jsem si prošel, proto vám chci předat svoje zkušenosti.

I já jsem byl na začátku. Začínal jsem z nuly, bez sebedůvěry a s prázdnou kapsou. Krásně je to vidět zde…

Rostl jsem s tím, jak šel čas, a to díky mojí ZAMĚŘENÉ POZORNOSTI.

Každé ráno jsem se vzbudil se svou vizí, abych denně posouval své podnikání. Abych zlepšil tohle nebo tamto. Abych se posunul o kousek vpřed.

A jen tyto drobné KAŽDODENNÍ KRŮČKY daly během měsíců a roků dohromady OBROVSKÝ SKOK – jasná vize, neustálé vzdělávání, vytrvalá práce – tohle je mým největším tajemstvím pro raketový růst…

Je naprosto v pořádku, že zatím nevyděláváte dost…

Cílem není vědět všechno o tom, jak proměnit vaši vizi v realitu. Cílem není ani “uspět přes noc“, ale krok za krokem pracovat na svém podnikání, každý den se zlepšovat a postupně růst…

Narazíte na období, kdy budete cítit, že se nic neděje a vy stagnujete, jenom proto, aby o pár týdnů později přišel obrovský SKOK KUPŘEDU.

Já první skok udělal v roce 2012, pár měsíců poté, co jsem zformoval svou vizi. Teprve pak jsem se dokázal soustředit na správné kroky a vytvořit online projekt, který mi na konci roku 2012 vydělal můj první milion

POSLEDNÍ VĚC: Najděte si mentora

Rozjíždět své podnikání, věnovat se rodině a přitom být stále zaměstnaný vyžaduje odvahu a lidi, kteří přesto s podnikáním začnou, fakt nesmírně obdivuji!

Pokud vás čas tlačí a chcete své podnikání rozjet tak, aby vás mohlo živit, je klíčové nesnažit se znovu vynalézat kolo.

Dělejte, co funguje, zjednodušujte a stanovte jasně svoje priority. Jít metodou “pokus > omyl” je zde příliš velký luxus.

Jde tu o čas, peníze a vaši energii!

Investujte svoje zdroje správně. Sledujte, jak lidé, kteří se svou vášní živí, proměnili počáteční nápad v podnikání.

Ptejte se jich, učte se a odhalte princip, jak svůj byznys vytvořili. Najděte si mentora a ušetříte roky práce, která může přijít vniveč.

Když víte kam sáhnout, jde to mnohem rychleji

To je důvod, proč vznikl Mentoring Klub PLACEN ZA SVOU EXISTENCI. Spolu se 167 členy klubu dlouhodobě pracujeme na tom, aby si zhmotnili podnikání, které je skutečně baví, mění svět a zároveň vydělává peníze. Jako člen Mentoring Klubu získáte 25+ tréninků na klíčová témata podnikání a online marketingu (dohromady přes 173 video-lekcí), ale hlavně dlouhodobou podporu od Pavla Říhy a dalších 431 nových přátel na vaší cestě za životním stylem “Placen za svou existenci”, který dává nejen SMYSL, ale také SVOBODU!

Co když vás pokusy a omyly zdržují od práce na tom, co je doopravdy důležité?

Zjistěte, co v podnikání funguje a na to zaměřte svou energii. Už nebuďte na vše sami!

Požádejte ještě dnes o pozvánku do Mentoring Klubu PZE >>

pze-mentoring-klub-001pozadat-o-pozvanku

V členské sekci Mentoring Klubu, kromě mé osobní podpory a dlouhodobého mentoringu, získáte víc než 25+ praktických tréninků (dohromady přes 173 video-lekcí) na témata podnikání a online marketingu…

 • Nalezni svou vášeň
 • Zbav se strachu z podnikání a objev svou sebedůvěru
 • 2x Méně práce, 3x více peněz…aneb 100% produktivita
 • Najdi nápad a proměň ho v byznys
 • Dokonalý produkt, o který se lidé poperou
 • Umění prodeje (nejen pro ty, co neradi prodávají)
 • 3 tajemství k znásobení zisku na internetu
 • Tvorba webu (dokonce i pro technické antitalenty)
 • Získej první návštěvníky na svůj web
 • Strategie “GENERÁTOR NÁVŠTĚVNOSTI”
 • Facebook reklama pro začátečníky
 • Hvězdná stránka na Facebooku
 • Jak budovat značku, získat skalní fanoušky a jejich doporučení
 • Správa webu ve WordPressu
 • Email, který budou lidé číst
 • A desítky dalších tréninků…

Navíc každý týden nový obsah. 30 denní výzva o konzultaci s Pavlem Říhou. Pravidelný online mentoring.

A mnohem, mnohem víc…

Požádejte o členství v klubu kliknutím zde. Pokud vaši žádost schválím, moc se těším na spolupráci!

Pavel je online stratég & mentor, podnikatelům v oblastech zdraví, vztahů, financí a osobního růstu odhaluje chytré strategie, jak se díky internetu stát vyhledávaným expertem, pomoci mnohem více lidem a zároveň vydělat více peněz s menším úsilím [...] Přečtěte si Pavlův neuvěřitelný příběh zde >>
Komentáře