Tajemství úspěchu? PoKRAČovat i tam, kde to ostatní už vzdali!

V dnešním článku chci dát prostor Jolaně Fišerové (finalistka soutěže Žena roku 2016, účastnice některých mých tréninků) a jejímu příběhu o tom, jak se stala za svou existenci placena… Čtěte dobře, její příběh stojí za to! A nyní už Jolana…

Tajemství úspěchu? PoKRAČovat i tam, kde to ostatní už vzdali!

„Nikdo Vás nezná. Nemáte šanci. Jste hazardér!“

Přesto jsem si dovolila nepodepsat pro mě nevýhodné pokračování pracovní smlouvy.

Po 20 letech lpění na „jistotách“ jsem si najednou uvědomila, že už NECHCI, aby někdo jiný rozhodoval o MÉM životě stromectol cena

Řekli mi, že si na ně ještě vzpomenu…

Ano, vzpomněla jsem si na tenhle rozhovor 2 roky poté, když jsem seděla ve filmovém ateliéru v Praze, před objektivem profesionální kamery, už jako finalistka Ženy roku 2016 a natáčela medailonek o své cestě ke splněnému snu. Veřejnost svým hlasováním i odborná porota soutěže totiž takto ocenily přínos mého transformačního online projektu „Osvoboďte Lva!“. V něm jsem se po odchodu ze zaměstnání rozhodla inspirovat, vést a provázet lidi ke znovuobjevování a efektivnímu využívání jejich vnitřní Lví síly, aby i oni mohli žít život, jaký vždycky chtěli, ale nikdy si na to netroufli.

Jak jsem se já osobně dostala „z nuly na sto“? Díky dodržování několika zásad.

I vy můžete nyní začít postupovat podle mého 5bodového plánu…a také uspět.

1. – Nikdo mě nezná? Tak mě poznají!

První věc, na kterou jsem se po odchodu na volnou nohu svobodného infopodnikání zaměřila, bylo dát o sobě světu vědět.

Zaregistrovala jsem se na profesní síti LinkedIn a na Facebooku. Začínala jsem se 7 příznivci z řad mých známých 😀 Ale vyjadřovala jsem se pravidelně k různým otázkám v odborných diskusích a také jsem začala psát články. Stylem, který lidi bavil. Navíc jsem je doplňovala vlastními, originálními fotkami. Postavila jsem si jednoduchý web a napsala svůj první e-book.

A lidé začínali „tu“ Jolanu Fišerovou ZNÁT a dokonce i aktivně sledovat…

Otázka pro vás: Co děláte proto, abyste vystoupili z davu a získali „jméno a tvář“?

2. – Nelitovala jsem času

Zpočátku mi všechno trvalo strašně dlouho, protože jsem neměla se světem na internetu vůbec žádnou zkušenost Ale byla jsem pevně rozhodnutá všechno potřebné se naučit.

Neměla jsem peněz nazbyt, ale dobře jsem se dívala kolem sebe. Co a jak dělají ti, kterým podnikání, zdá se, šlape. Pořádali webinář zdarma? Šup, hned jsem se přihlásila. Posílali mi mail? Přečetla jsem si ho. Byla k mání knížka za poštovné nebo zajímavý kurz za akční cenu? Už jsem vyplňovala objednávku

Ale nezůstalo nikdy jen u vstřebávání konkrétních informací, sledovala jsem, PROČ úspěšní lidé dělají přesně tohle a právě takhle a právě teď…popsala a pomalovala jsem tuny elektronického papíru svými poznámkami

Zápisky jsem samozřejmě nikde neválela „na pak“, ale všechno užitečné jsem rovnou hned začala používat. Někdo se třeba zmínil, že na tlačítko/obrázek/text „X“ lidé prokazatelně reagují lépe, než na „Y“, tak přestože mi předtím „Y“ dal mnoho práce, vyměnila jsem ho.

Otázka pro vás: Dáváte dobrý pozor, co se kolem vás děje? A úročíte to hned?

3. – Kde čeká úspěch?

Všemu jsem se po většinu času věnovala s maximálně možnou zodpovědností. Zatímco v horkém létě 2015 všichni chodili na plovárnu, já jsem s nohama v lavoru pod pracovním stolem tvořila svůj první velký kurz „7 KROKů, kterými osvobodíte Lva v sobě a začnete žít své sny“.

Ano, během uplynulých 2 let mi častokrát něco nešlo, častokrát mě něco nebavilo, ale postupovala jsem osvědčenou metodou KROK po KROKu. Každý den poKROČit aspoň o kousek Každý den přeKROČit o pár milimetrů svoji aktuální „zónu komfortu“. Každý den zvládnout aspoň zlomek něčeho, „co by člověk nikdy nedokázal“.

Protože úspěch čeká AŽ ZA HRANICÍ našeho běžného „pohodlíčka“. A proto není pro každého – jen pro ty, kteří se nevzdají tam, kde ostatní už začínají bolet nohy a přestává je to bavit.

Když děláte pravidelně byť malé KROKy, sčítají se a po čase se s překvapením můžete ohlédnout za pěkně dlouhým úsekem zdolané cesty.

Otázka pro vás: Přibližujete se svému cíli každý den aspoň trochu?

4. – Co mi pomohlo nejvíc?

Přišly samozřejmě i chvíle velké únavy, pochybností, strachu,… Ale já jsem věděla, že pro mě už neexistuje „záložní plán B“, neboli vrátit se do zaměstnání a pracovat na plnění snů někoho jiného. Vůbec netvrdím, že pro někoho to nemůže být – třeba i jen dočasně – dobré řešení. Ale pro mě existoval výhradně plán A. Vybudovat si vlastní, na nikom a na ničem nezávislou existenci a být za ni placená tak, jak si moje kvalitní výstupy zaslouží.

To mi umožnilo soustředit veškerou pozornost i energii na jeden cíl a posunulo mě to kupředu mnohem více a rychleji, než tříštění sil a záměrů.

Na jaře 2016, v nadějném čínském roce Opice, v němž jsem si předsevzala dosáhnout mimořádných úspěchů, přišel Pavel Říha se svým inspirativním projektem Placen za svou existenci. A současně si mě pro můj „tah na bránu“ všiml stratég a vývojář Miloslav Látal a nabídl mi spolupráci. Wow, moci se dívat online podnikatelským mágům přímo pod ruce!

Navíc, když pracujete pro někoho schopného a učíte se od něj, tak to o vás říká důležitou věc: Že i vy sami jste schopní. Jinak byste šanci nedostali – nebo nevyužili.

Otázka pro vás: S kým spolupracujete a od koho se inspirujete vy?

pozvanka-klub

5. – Jeden úspěch tvoří další

A pak už se úspěchy začaly nabalovat jeden na druhý. Vznikl moderní web, několik online programů a e-booků, uživateli skvěle přijatých. Pozvání mezi finalistky Ženy roku 2016. Zajímavé nabídky na spolupráce. Na LinkedIn mě začali žádat o propojení lidé, kterých si vážím a od kterých se sama inspiruji.

Odvážné plány na zbytek roku 2016 a na začátek roku 2017 dnes zabírají 3 nástěnky – visionboardy 😀

Život mě začíná neskutečně bavit…

Ještě bych asi měla doplnit jednu věc 😉

V srpnu 2016 jsem oslavila 46. narozeniny. Takže nejsem – kalendářně vzato – žádné mladé děvče bez závazků, ale maminka studující dcery a „ve svém věku už bych měla mít rozum“. Na což já vždycky odpovídám: Právě proto. KDY JINDY než teď bych si tedy měla začít plnit svoje sny?

Vybudovat něco smysluplného nějakou dobu trvá, a to i když se učíte od těch nejlepších, jste pilní a přemýšlí vám to. Proto čím dřív začnete, tím dřív se budete moci spokojeně rozhlížet, co všechno jste dokázali, a užívat si to

A kdy začnete vy?

jolana-fiserova

Pavel Říha
Pavel je online stratég & mentor, podnikatelům v oblastech zdraví, vztahů, financí a osobního růstu odhaluje chytré strategie, jak se díky internetu stát vyhledávaným expertem, pomoci mnohem více lidem a zároveň vydělat více peněz s menším úsilím [...] Přečtěte si Pavlův neuvěřitelný příběh zde >>
Komentáře